صفحه اصلي > اطلاع‌رسانی و تماس > اخبار > نمایش خبر 
اخبار > شرکت های دانش بنیان نقش موثری در اقتصاد مقاومتی دارند و دولت نگاه مثبتی در جهت حمایت از این شرکت ها دارد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

عبدالله نادری فرماندار شهرستان دشتی در جلسه اقتصاد مقاومتی با اشاره به نقش موثر شرکت های دانش بنیان اظهار داشت:

شرکت های دانش بنیان نقش موثری در اقتصاد مقاومتی دارند و دولت نگاه مثبتی در جهت حمایت از این شرکت ها دارد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خلیج فارس، چهارشنبه 18 مهرماه 1397 عبدالله نادری فرماندار شهرستان دشتی در جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور مدیران شهرستانی و مهندس قاری بوشهری سرپرست مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی با بیان نقش مهم دانش و فناوری در توسعه کشورها بر ضرورت تقویت شرکت های دانش بنیان در سطح شهرستان تاکید نمود.

در ادامه این جلسه نادری افزود:مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان در جهت تقویت شرکت های دانش بنیان از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

فرماندار دشتی با بیان اینکه در حال حاضر 10 شرکت دانش بنیان در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند، گفت: این شرکت ها با کمترین اعتبار بیشترین شغل را ایجاد می کنند که می طلبد حمایت جدی از این شرکت صورت بگیرد.

وی همچنین از مرکز رشد و فناوری خواست با توجه به ظرفیت و قابلیت های خوب شرکت ها دانش بنیان در جهت معرفی آنها به ادارات شهرستان تلاش کنند.

مهندس علی قاری بوشهری نیز در ادامه با بیان این‌ که در یک سال گذشته از 10 طرح و ایده فناورانه در قالب شرکت و تیم نوآور در مرکز رشد علم و فناوری شهرستان حمایت‌ شده است از تولید و تجاری‌سازی شش محصول در مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی خبر داد.

سرپرست مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی با اشاره به این‌که این مرکز برای توسعه و افزایش فرهنگ کارآفرینی و بهبود وضعیت تولید و اشتغال در منطقه اقدام به برگزاری مجموعه رویدادهای کارآفرینی در شهرستان دشتی کرده است گفت: دستگاه پزشکی ترانس کران یال، سیستم کنترل از راه دور اسکادا، سیستم کنترل تجهیزات از طریقgsm ، سنگ‌های مصنوعی پلیمری، کنسانتره دان (متراکم)، کف‌پوش و دیوار پوش‌های اپوکسی ازجمله محصولات تجاری شده در این مرکز هستند.

وی بیان کرد: مدت هفت سال است که مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتی فعالیت خود را آغاز که از سال 1390 تا 1396 تعداد 30 طرح در این مرکز پذیرش شدند.


١٣:٤٤ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٧٨    /    تعداد نمایش : ١٠٢جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 28369 | بازدید امروز : 12 | کل بازدید : 161613 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0.15 
 
همه حقوق متعلق به پارك علم و فناوري خليج فارس است